niedziela, 17 stycznia 2016

85. Grubson + prośba

W dzisiejszym poście przedstawiam wam autograf znanego polskiego rapera Tomasza Iwańcy pseud. "Grubson". 

Grubson, właściwie Tomasz Iwanca (ur. 28 stycznia 1986 w Rybniku) – polski raper i producent muzyczny.
Iwanca działalność artystyczną rozpoczął pod koniec lat 90. XX wieku. Występował w formacjach 3oda Kru, Siła-Z-Pokoju i Super Grupa. W 2009 roku nakładem MaxFloRec ukazał się pierwszy oficjalny album rapera zatytułowany O.R.S..
Grubson współpracował z takimi wykonawcami i grupami muzycznymi jak: EastWest RockersJunior StressJamalAbradabNatural Dread KillazDJ Feel-XRahimSkorupDreadsquadO.S.T.R.Bob OnePMM czy DonGURALeskoTomasz Iwanca hip-hopem zainteresował się w drugiej połowie lat 90. XX wieku za sprawą starszego brata, który był lokalnym promotorem i organizatorem imprez. Na przełomie 1997 i 1998 roku Iwanca podjął współpracę ze składem Po-3na Różnica w składzie: Twórca, Max i Rav. W tym okresie początkujący raper pierwsze kompozycje nagrywał na nieprofesjonalnym sprzęcie. Dwa lata później po dołączeniu Jaco formacja przyjęła nazwę Czwarta Zmiana. W 2001 roku ukazało się pierwsze wydawnictwo zespołu Przez cały czas. Wkrótce potem grupa została rozwiązana.
W 2002 roku Grubson wraz z przyjaciółmi założył zespół Wolność Słowa z GRF, Zorza i Ario w składzie. Twórcy swe nagrania przygotowywali na komputerze w warunkach domowych. Również w 2002 roku ukazało się jedyne wydawnictwo formacji pt. Wolność słowa. Następnie ukazał się debiutancki nielegal Grubsona pt. N.O.C. (2003). Wyprodukowany przez rapera debiut stylistycznie nawiązywał do takich stylów muzycznych jak hip-hop oraz dancehall. W międzyczasie raper podjął współpracę z ZyebOneKilla tworząc duet 2G (Dwóch Grubasów). Wkrótce potem raper nawiązał współpracę z zespołem Bezkres wraz z którym utworzył formację Wspólny Mianownik Sound System. Dzięki kompozycjom pt. „Bilet” oraz „Witamy na śląsku” umieszczonym na forum internetowym w 2006 roku, Grubson podjął współpracę z producentem muzycznym MMF. W 2007 roku po wygranym konkursie na trzecią producencką płytę Magiery i L.A., Grubson nagrał utwór na płytę Kodex 3: Wyrok, który był singlem promującym album. Ponadto do kompozycji został zrealizowany teledysk z gościnnym udziałem DonGURALesko i Fokusa. 19 sierpnia 2009 roku nakładem MaxFloRec ukazał się album rapera zatytułowany O.R.S. Płyta została zarejestrowana w ciągu dziesięciu dni w Studio Kontrabanda w Warszawie we współpracy z realizatorem znanym jako Mista Pita[7]. Wydawnictwo było promowane podczas koncertów m.in. w Krakowie, Zielonej Górze, Tczewie i Gdańsku. Album dotarł ponadto do 37. miejsca listy OLiS.
28 stycznia 2011 roku ukazał się trzeci album solowy rapera pt. Coś więcej niż muzyka. Płyta dotarła do 2. miejsca zestawienia OLiS. W ramach promocji do utworów „JEA?!?”, „Naprawimy to”, „Wakacje” oraz „OPDK” zostały zrealizowane teledyski. Według wydawcy – MaxFloRec 24 września tego samego roku album otrzymał status platynowej płyty. W lutym 2012 roku Grubson wraz zRahimmem w Gliwickiej Wyższej Szkole Przedsiębiorczości poprowadził wykład pt. „Od idei do sukcesu”. Spotkanie zostało zorganizowane w ramach cyklu Młodzi Kulturalni. 23 maja tego samego roku ukazał się kolejny album rapera. Gruby brzuch zrealizowany został wraz z DJ-em BRK. Płyta dotarła do 1. miejsca zestawienia OLiS. Nagrania były promowane teledyskami do utworów „Zacieszacz” z gościnnym udziałem BU, „Złap za...” „Ostatni raz” oraz „Szansa". 4 marca 2015 roku ukazał się trzeci album solowy rapera zatytułowany Holizm. Nagrania promowane teledyskami do utworów „Złota kula”, „Sanepid” i „Jedna z planet” uplasowały się na 5. miejscu polskiej listy przebojów - OLiS. 
Posiadam również jego podpis na wymianę:


Mam również dużą prośbę - byłbym bardzo wdzięczny za autograf Wolfganga Loitzla. Osobie, która pomoże mi go zdobyć będę bardzo wdzięczny. 
Pozdrawiam.Oryginał - tak
Adres - -
Dedykacja - nie
Czas oczekiwania - -

3 komentarze: