piątek, 1 stycznia 2016

73. Robert Janowski

Teraz czas na podpis Roberta Janowskiego. 

Robert Mariusz Janowski (ur. 22 marca 1961 w Inowrocławiu) – polski piosenkarz, kompozytor, poeta, aktor, dziennikarz radiowy i prezenter telewizyjny. Z wykształcenia lekarz weterynarii. Od 1997 prowadzi teleturniej Jaka to melodia? w TVP1. Od września 2012 prowadzi audycję Między nami wszystko gra w Radiu Złote PrzebojeAbsolwent szkoły muzycznej I stopnia w klasie fortepianu. Ukończył Liceum Ogólnokształcące im. Fryderyka Chopina w Sochaczewie, a potem weterynarię na WMW SGGW.
Debiutował na deskach amatorskich teatrów. Występował w kilkunastu formacjach rockowych w latach 80., m.in. ZOOOddział Zamknięty,Sekcja Z. W 1983 przyczynił się do powstania muzyki do Rock-musicalu Kompot Jonasza Kofty i Bene Rychtera, gdzie wcielił się w postać głównego bohatera. Brał udział w Ogólnopolskim Przeglądzie Teatrów Poezji w 1988 i 1989. Grał w musicalu Metro Janusza Józefowicza i Janusza Stokłosy, co przyniosło mu rozgłos. Wystąpił w nim na Broadwayu. Śpiewał w oratorium Świętokrzyska Golgota Zbigniewa Książka i Piotra Rubika. Współpracował przy tworzeniu musicali, m.in. Do grającej szafy grosik wrzuć i Grosik-2 oraz brał udział w przedstawieniach piosenek Brela w Teatrze Buffo w Warszawie. Jego stałe miejsce pracy to Teatr Dramatyczny w Warszawie. Występował też w Teatrze RampaTeatrze Ateneum (Opętany w reż. Małgorzaty Boratyńskiej) i Teatrze Rozmaitości.
Wydał płytę Co mogę dać (1994). Utwór W nas i wokół nas z filmu Pora na czarownice w programie Muzyczna Jedynka utrzymywał się przez osiem miesięcy na pierwszym miejscu. W 1995 wydał kolejny album Powietrze. W 2001 został wydany album Nieważkość. Nagrał płytę Kolędy i Grosik-3 z piosenkami z lat 60. i 70. Z utworem Lubię ten smutek wziął udział w nagraniu płyty Tomasza Filipczaka i Piotra Rodowicza z jazzowymi coverami kompozycji Seweryna Krajewskiego Seweryn Krajewski Smooth Jazz wydanej przez Polskie Radio w 2007 roku.
W 2000, 2003 i 2008 otrzymał Telekamerę, a w 2000 i 2007 Wiktora. Laureat Złotej Telekamery w 2009 roku.
3 marca 2010 jego płyta Song.pl uzyskała status platynowej płyty.
Ma dwie córki: Anielę i Tolę z Katarzyną Dańską oraz syna Makarego z pierwszego małżeństwa z Katarzyną Kalicińską-Goczał.
14 września 2013 roku poślubił Monikę Głodek. Ślub odbył się w Kościele w Kazimierzu Dolnym.
Oryginał - tak
Dedykacja - tak
Czas oczekiwania - ok.2 tygodni

5 komentarzy:

  1. Gratulujemy! :D

    http://siwat-agrafek.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń
  2. Gratulacje :)
    Zapraszam na NOWY POST : http://autografymoje.blogspot.com/2016/01/johann-andre-forfang.html

    OdpowiedzUsuń