piątek, 21 lipca 2017

107. Mateusz Ziółko

Witam, cześć i czołem! Dziś przedstawiam autograf piosenkarza Mateusza Ziółko. Autograf ten zdobyłem na pokazach mody w Silesia City Center w kwietniu zeszłego roku. Pan Ziółko występował na tych pokazach. Niestety nie udało mi się zrobić z nim zdjęcia. Oto i sam autograf:A teraz garść informacji:

"Mateusz Ziółko (ur. 20 czerwca 1986 w Zubrzycy Dolnej) – polski piosenkarzpianista oraz autor muzyki i tekstów piosenek. 
Urodził się 20 czerwca 1986 w Zubrzycy Dolnej, jego rodzice pochodzą z Orawy. Jego matka śpiewała w zespole regionalnym. Ma starszego o osiem i pół roku brata, Roberta, który skończył szkołę muzyczną w klasie akordeonu. Chodził do kilku liceów w Krakowie. 
W dzieciństwie uczył się gry na pianinie. Nie ukończył szkoły muzycznej, uczęszczał na zajęcia fortepianu do profesora związanego z Papieską Akademią Teologiczną. W wieku piętnastu lat założył swój pierwszy zespół muzyczny, w którym m.in. grał na perkusji. Początkowo tworzył muzykę do tekstów autorstwa swojej matki. 
W 2008 roku wziął udział w przesłuchaniach do pierwszej edycji programu Mam talent! emitowanym w TVN. Ostatecznie przeszedł etap przed jurorami i zakwalifikował się do listy półfinalistów. 29 listopada wystąpił w finale talent show, w którym zajął czwarte miejsce. 
W 2012 roku wraz ze swoim zespołem wziął udział w przesłuchaniach do czwartej edycji programu Must Be the Music. Tylko muzyka, emitowanego w telewizji Polsat. Grupa dostała się do etapu półfinałowego. Przed udziałem w talent show Ziółko zaczął gościnnie występować w charakterze solisty w programie Jaka to melodia? w TVP1. Był również członkiem składu koncertowych projektów muzycznych, takich jak np. Michael Jackson SymfonicznieFreddie Mercury Symfonicznie i Queen Story. Występował jako support przed organizowanymi w Polsce koncertami zagranicznych artystów, takich jak m.in. Amy MacdonaldCoolio i John Miles. 19 czerwca 2015 roku wystąpił u boku Andrei Bocelliego na koncercie w ramach Europejskiej Stolicy Kultury we Wrocławiu. 
W styczniu 2013 roku Ziółko wydał singiel „Tak wiele”. Jesienią tego samego roku wystąpił w eliminacjach do trzeciej edycji programu The Voice of Poland, emitowanego na antenie TVP2. Na etapie „przesłuchań w ciemno” wykonał utwór „When a Man Loves a Woman” Percy’ego Sledge i trafił do drużyny Marka Piekarczyka. Podczas „Bitew” został „skradziony” przez Marię Sadowską i dołączył do jej składu, by ostatecznie zostać przez nią wybranym do występów w odcinkach na żywo. 30 listopada zajął pierwsze miejsce w finale programu, dzięki czemu podpisał kontrakt z wytwórnią muzyczną. W czerwcu 2014 roku wystartował w konkursie „SuperDebiuty” w ramach 51. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu i ostatecznie wygrał po wykonaniu utworu „Wspomnienie” Czesława Niemena. 
W październiku 2015 roku wspólnie z raperem Liberem nagrał utwór „7 rzeczy”, który zapowiadał jego pierwszy album studyjny. Płyta zatytułowana Na nowo ukazała się w 26 maja 2017 roku i w dniu premiery uzyskała status złotej. Pozostałymi singlami promującymi album zostały piosenki: „W płomieniach” i „Szkło” oraz utwór „Bezdroża”, który nagrał w duecie z Sylwią Grzeszczak. 
Mieszka pod Krakowem. 10 czerwca 2017 roku wziął ślub z Marianną Sokołowską. Ma czterech synów: Maksymiliana, Franciszka, Jana i Jakuba." 
Albumy studyjne: 
  • Na nowo (2017) 
Single: 
  • 2013 – „Tak wiele” 
  • 2015 – „7 rzeczy” (Liber feat. Mateusz Ziółko) 
  • 2016 – „W płomieniach” 
  • 2016 – „Bezdroża” (Sylwia Grzeszczakfeat. Mateusz Ziółko) 
  • 2017 – „Szkło” - Wikipedia

Oryginał - tak
Adres - -
Dedykacja - nie
Czas oczekiwania - -

5 komentarzy: