poniedziałek, 19 kwietnia 2021

380. Michał Ogórek

Witam, cześć i czołem! Dziś przedstawiam autografy zdobyte osobiście podczas 22. Międzynarodowych Targach Książki w Krakowie - autografy polskiego dziennikarza i publicysty - Michała Ogórka. Zdjęcie z autografem bez dedykacji przeznaczam na wymianę. Ponadto udało mi się zrobić z nim zdjęcie. Oto i one:Zdjęcie z Panem Michałem:


Garść informacji:

"Michał Jerzy Ogórek (ur. 22 lipca 1955 w Stalinogrodzie) – polski dziennikarz, felietonista, prezenter telewizyjny, satyryk i krytyk filmowy. 

Studiował nauki polityczne i dziennikarstwo na Uniwersytecie Śląskim. Podjął pracę w Warszawie. Powodem były kłopoty z cenzurą, z którą miał do czynienia, pisząc jeszcze w „Studenckim Magazynie Reporterów”. 

W latach 80. pracował w „Przeglądzie Technicznym”, został wyróżniony Nagrodą Dziennikarzy Niezależnych. Od 1989 stały felietonista „Gazety Wyborczej”. Od 2004 związany z kanałem telewizyjnym Kino Polska, gdzie komentował kroniki filmowe z czasów PRL w programie Na przełaj przez PRL. Od 2009 był jednym z ekspertów w teleturnieju Milionerzy. Autor felietonów również na portalu Koduj24.pl. 

Autor książek, m.in. Przewodnik po Polsce (1991), Najlepszy Ogórek, czyli kalendarz na każdy rok (2005), Sto lat! Jak w ostatnim stuleciu czciliśmy przywódców (2015), a także współautor publikacji Polska między wierszami. Życie codzienne w PRL (1991)." - Wikipedia


Oryginał - tak
Adres - -
Dedykacja - tak
Czas oczekiwania - - 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz