piątek, 10 kwietnia 2015

45. Charles Pic

Ten podpis pochodzi od francuskiego kierowcy rajdowego Charlesa Pica.

Charles Pic (ur. 15 lutego 1990 w Montélimar) – francuski kierowca wyścigowy, od sezonu 2014 pełniący funkcję kierowcy testowego w Lotusie. Wraz z bratem Arthurem Pikiem mieszka w swoim rodzinnym domu w Montélimar we Francji.
Francuz rozpoczął karierę w 2002 roku, od startów w kartingu. W 2006 roku przeszedł do wyścigów samochodów jednomiejscowych, debiutując we Francuskiej Formule Renault Campus. Wygrawszy jeden wyścig, sezon zakończył na 3. pozycji. W kolejnym sezonie Pic startował równolegle, w europejskiej oraz francuskiej Formule Renault, ukończył je odpowiednio na 4. i 3. miejscu w końcowej klasyfikacji. W latach 2008–2009 ścigał się dla francuskiej ekipy Tech 1 Racing, w World Series by Renault. Pierwszy sezon ukończył na 6. pozycji w klasyfikacji genealnej, zwyciężając w dwóch wyścigach. W drugim roku startów ponownie odniósł dwie wygrane i zajął 3. pozycję w końcowej klasyfikacji.
W sezonie 2010 Francuz podpisał kontrakt z holenderskim zespole Arden International na starty w zimowym i głównym cyklu serii GP2.
W azjatyckiej edycji, w drugiej rundzie zdobył pole position. W wyniku serii błędów, wyścig zakończył jednak poza strefą punktową. Pierwsze punkty zdobył w wyścigu długim wBahrajnie, gdzie zajął szóstą pozycję. Dzień później odniósł pierwsze zwycięstwo, w sprincie. W ostatniej rundzie sezonu, również na torze Sakhir, Pic po raz drugi stanął na podium, tym razem zajmując trzecią pozycję. Zajął piąte miejsce w końcowej klasyfikacji.
W europejskim cyklu Pic zwyciężył w inauguracyjnym wyścigu sezonu, na torze Circuit de Catalunya w Hiszpanii. Punkty zdobył jeszcze czterokrotnie, stając po raz drugi na podium (zajął trzecie miejsce, po starcie z pierwszego pola startowego). Ostatecznie w klasyfikacji generalnej Francuz został sklasyfikowany na 10. miejscu.
W sezonie 2011 Francuz podpisał kontrakt z hiszpańską ekipą Barwa Addax. Trzykrotnie zwyciężył w kwalifikacjach (na Valencia Street CircuitNürburgring oraz Autodromo Nazionale di Monza). W trakcie zmagań sześciokrotnie znalazł się w pierwszej trójce, odnosząc przy tym dwa zwycięstwa, na torach Circuit de Catalunya oraz Circuit de Monaco. W wyniku nie ukończenia drugiego wyścigu na Monzie, Pic stracił szansę na tytuł wicemistrzowski, przegrywając go o dwa punkty. Ostatecznie mistrzostwa zakończył na 4. pozycji.
W sezonie 2012 Formuły 1 Pic dostał angaż pierwszego kierowcy w zespole Marussia F1 Team. W pierwszych w karierze kwalifikacjach w tej serii, do Grand Prix Australii zajął 22. miejsce.
Oryginał - tak
Adres - charles.pic@capracing.fr
Dedykacja - tak
Czas oczekiwania - 20 dni

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz