poniedziałek, 1 marca 2021

377. Andrzej Strejlau

Witam, cześć i czołem! Dziś przedstawiam autografy zdobyte osobiście podczas 22. Międzynarodowych Targach Książki w Krakowie - autografy polskiego byłego piłkarza i trenera - Andrzeja Strejlaua. Zdjęcie z autografem bez dedykacji przeznaczam na wymianę. Ponadto udało mi się zrobić z nim zdjęcie. Oto i one:


Zdjęcie z Panem Andrzejem:


Garść informacji:

"Andrzej Michał Strejlau (ur. 19 lutego 1940 w Warszawie) – polski piłkarz nożny i ręcznytrener obu dyscyplin, działacz sportowy i społeczny, komentator telewizyjny. Jako zawodnik piłki nożnej rywalizował w zespołach warszawskich, głównie na poziomie trzeciej ligi (z krótkim epizodem w ekstraklasie), jako szczypiornista zaś przez kilka lat grał w pierwszej i drugiej lidze oraz reprezentował Polskę w międzypaństwowych spotkaniach piłki ręcznej odmiany 11-osobowej (halowej) oraz 7-osobowej (trawiastej). Trenował futbolistów w wielu klubach z Warszawy, najdłużej w Legii (1975–1979 i 1987–1989). Pracował też m.in. na Islandii, w Grecji i w Chinach. Przez wiele lat związany z Akademią Wychowania Fizycznego w Warszawie i Polskim Związkiem Piłki Nożnej. Jako trener–selekcjoner prowadził juniorską i młodzieżową reprezentację Polski, a w latach 1989–1993 reprezentację seniorską (w 1974 zastępował też na tym stanowisku Kazimierza Górskiego w trzech spotkaniach). 

Po zakończeniu kariery trenerskiej został ekspertem i komentatorem spotkań piłkarskich w wielu stacjach telewizyjnych. Zajmował się też działalnością społeczną i – jako działacz – klubową i związkową." - Wikipedia


Oryginał - tak
Adres - -
Dedykacja - tak
Czas oczekiwania - - 

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza