piątek, 3 lipca 2015

52. Jerzy Wenderlich + list od Pele Company

W tym poście opiszę autograf wicemarszałka sejmu Jerzego Wenderlicha. Otrzymałem dwie podpisane karty(z tyłu) - jedną z dedykacją i jedną bez. Oto one:
 Z dedykacją
 Bez
Przód karty
Oto kilka informacji o autorze:
Jerzy Jan Wenderlich (ur. 22 kwietnia 1954 w Toruniu) – polski polityk, poseł na Sejm nieprzerwanie od 1993 (II, III, IV, V, VI i VII kadencji), wicemarszałek Sejmu VI i VII kadencji. 
Ukończył studia na Wydziale Pedagogicznym Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Bydgoszczy. Na Uniwersytecie Warszawskim ukończył podyplomowo dziennikarstwo i nauki polityczne. W 1980 wstąpił do PZPR. Pracował jako dziennikarz. Był redaktorem naczelnym studenckiej gazety „Meritum”, kierował bydgoskim oddziałem „Kuriera Studenckiego”, był dziennikarzem „Gazety Pomorskiej”, naczelnym „Tygodnika Telewizyjnego”. W 1993, 1997, 2001 i 2005 uzyskiwał mandat posła na Sejm kolejnych kadencji z listy Sojuszu Lewicy Demokratycznej. W 2004 bez powodzenia kandydował do Parlamentu Europejskiego. Pełnił m.in. funkcję rzecznika prasowego SLD. Napisał książkę Jak zostać ministrem?.
W wyborach parlamentarnych w 2007 po raz piąty został posłem, kandydując z listy koalicji Lewica i Demokraci w okręgu toruńskim i otrzymując 11 825 głosów. W kwietniu 2008 zasiadł w Klubie Poselskim Lewica, który we wrześniu 2010 przekształcono w KP SLD. 8 lipca 2010 został wicemarszałkiem Sejmu VI kadencji.
W wyborach parlamentarnych w 2011 został ponownie liderem listy SLD do Sejmu w okręgu toruńskim i uzyskał ponownie mandat poselski (otrzymał 19 078 głosów). 8 listopada 2011 wybrany na wicemarszałka Sejmu VII kadencji. 22 września 2014 i 23 czerwca 2015 po rezygnacji Ewy Kopacz i Radosława Sikorskiego z funkcji marszałka Sejmu jako najstarszy członek Prezydium Sejmu przejmował regulaminowe obowiązki marszałka Sejmu do czasu wyboru następcy.
Oryginał - tak
Adres - Jerzy.Wenderlich@sejm.pl
Dedykacja - tak
Czas oczekiwania - nie pamiętam

Dodatkowo dodam, że przyszedł mi list od Pele Company. Wysłałem na pewien adres prośbę o autograf Pelego na zły adres. W liście pisało, że Pele Company nie jest upoważnione do wysyłania autografów. No cóż. :(

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz