niedziela, 3 stycznia 2016

75. Krzysztof Respondek

Tym razem przedstawię podpis rodowitego Ślązaka. Osoby nierozerwalnie związanej ze śląska ojczyzną (czyli też moją). Mianowicie jest to Krzysztof Respondek. Krzysztof Respondek (ur. 17 lipca 1969 w Tarnowskich Górach) – polski aktor i piosenkarz, obecnie występuje w kabarecie RakPochodzi z Miasteczka Śląskiego. Jest absolwentem II LO im. Stanisława Staszica w Tarnowskich Górach. W 1992 ukończył studia na Wydziale Aktorskim PWST we Wrocławiu (wydziały zamiejscowe krakowskiej PWST).
W latach 1992–1999 był związany z Teatrem Rozrywki w Chorzowie, gdzie występował na ogół w musicalach i miał możliwość współpracować m.in. z takimi reżyserami, jak Józef SzajnaMarcel KochańczykWojciech Kępczyński. 1 stycznia 1999 dołączył do artystów kabaretu Rak[1], w którym wygłasza monologi, śpiewa piosenki oraz bierze udział w skeczach.
Zwycięzca 3. edycji Jak oni śpiewają, z którego wszystkie nagrody przeznaczył na cele charytatywne. Wydał maxi singel z 2 utworami śpiewanymi w programie – „Szczęśliwej drogi, już czas” oraz „Spokojnie, Polsko!”. Jest również zwycięzcą 6. edycji Jak oni śpiewają, w której wygrał Perłowy mikrofon oraz lot prywatnym samolotem w wybrane miejsce na świecie.
Gospodarz programu Najśmieszniejsze momenty świata. Obecnie gra jedną z głównych ról w serialu telewizyjnym Barwy szczęścia.
15 kwietnia 2013 wydał swój debiutancki album studyjny Taki świat kupuję, który jest efektem jego współpracy z Aleksandrem Woźniakiem.
Od 5 września 2015 bierze udział w czwartej edycji programu rozrywkowego Twoja twarz brzmi znajomoMa żonę Katarzynę (ur. 1969) i dwie córki – Florentynę (ur. 2002) i Antoninę (ur. 1993). 
Ja i pan Krzysztof:


Oryginał - tak
Adres - -
Dedykacja - tak
Czas oczekiwania - -

2 komentarze: