poniedziałek, 13 lipca 2015

59. Katie Melua

Witam z powrotem. Dziś przedstawiam wam autograf z piątku - autograf brytyjskiej piosenkarki gruzińskiego pochodzenia Katie Meluy.
Katie Melua, właśc. Ketevan Meluagruz. ქეთევან მელუა (ur. 16 września 1984 w Kutaisi) – brytyjska wokalistka urodzona w Gruzji.
Ketevan Melua (w rodzinie nazywa także Ketino) urodziła się w 1984 roku w Kutaisi w Gruzji (ówczesnym ZSRR) jako córka Amirana i Tamary. Jej pradziadek przyjechał na początku XX wieku do Gruzji z Kanady, jednak później oskarżono go o szpiegostwo i nie pozwolono wyjechać. Jej prababka mieszkała w Tuapse w Rosji. Przez pierwsze lata mieszkała ze swoimi dziadkami w Tbilisi, później w wieku 4 lat przeprowadziła się razem z rodzicami i młodszym bratem do Batumi, gdzie jej ojciec pracował w szpitalu jako kardiolog. Z powodu wojny domowej w Gruzji w 1993 roku osiedliła się z rodziną w Belfaście, gdzie uczęszczała do szkoły podstawowej św. Katarzyny oraz college’u dominikańskiego w Fortwilliam, dzielnicy Belfastu. Kiedy miała trzynaście lat razem z rodziną przeniosła się do Sutton wLondynie, niedługo potem zamieszkała w Redhill w brytyjskim hrabstwie Surrey. W 2008 roku przeprowadziła się do londyńskiego Maida Vale w dzielnicy Notting Hill.
Zainspirowana wydarzeniami w Gruzji oraz chęcią niesienia pokoju na świecie jako dziecko chciała być politykiem lub historykiem.
W sierpniu 2005 roku Melua przyjęła brytyjskie obywatelstwo. Tym samym przed ukończeniem dwudziestego pierwszego roku życia posiadała trzy obywatelstwa: radzieckie, gruzińskie i brytyjskie.
Oryginał - tak
Adres - mail@dramatico.com
Dedykacja - nie
Czas oczekiwania - 110 dni

3 komentarze:

 1. Witam serdecznie.
  Od niedawna postanowiłem zaistnieć w sieci i pokazać czym się interesuję
  a widzę, że mamy podobne zainteresowanie czyli kolekcjonowanie AUTOGRAFÓW.
  Chętnie będę promował Twoją stronę w zamian za to samo.
  Link do kanału YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCV4L15q6A7HQjJ4F35SvhCw
  Link do bloga: http://fingerkolekcje.blogspot.com/
  FanPage: https://www.facebook.com/Fingerowo?ref=hl
  Twitter : https://twitter.com/darekp121

  OdpowiedzUsuń