środa, 19 lipca 2017

106. Olivier Janiak

Witam, cześć i czołem! Dziś przedstawiam autograf dziennikarza i prezentera telewizyjnego Oliviera Janiaka. Autograf ten zdobyłem na pokazach mody w Silesia City Center w kwietniu zeszłego roku. Pan Janiak był tam jednym z prowadzących. Niestety nie udało mi się zrobić z nim zdjęcia. Oto i sam autograf:


Garść informacji:

"Olivier Janiak, właściwie Piotr Michał Janiak (ur. 17 maja 1974 w Krotoszynie) – polski dziennikarzprezenter telewizyjnykonferansjermodel. 
Dorastał w Krotoszynie. Jest absolwentem Liceum Ogólnokształcącego im. H. Kołłątaja w Krotoszynie. Pracę rozpoczął jako model w łódzkiej Agencji „Moda Forte” W 1998 roku ukończył Wydział Prawa i Administracji na Uniwersytecie Wrocławskim. 
Do telewizji TVN trafił po udziale w przesłuchaniach na prowadzącego program Big Star Party. Od 2001 roku prowadzi kulturalno-towarzyski magazyn Co za tydzień?, w ramach którego przeprowadził kilkadziesiąt wywiadów z największymi gwiazdami światowego kina i muzyki, w tym m.in. z Bradem PittemKeanu ReevesemKevinem SpaceyemPeterem O’Toole'emNicole KidmanRobinem WilliamsemElijah WoodemFaithlessMassive AttackFatboy SlimKylie Minogue i Johnnym Deppem. Realizował felietony na premierach filmowych: dwóch części filmu Matrix w Los AngelesTroja w Nowym JorkuConstantine w ParyżuSuperman. Powrót w Londynie, podczas wręczenia nagród muzycznych MTV w Rzymie (2004) i Lizbonie (2005). 
Współprowadził też takie programy jak Co za noc (według własnego pomysłu) i Dzień Dobry TVN razem z Magdą Mołek. Prowadził wakacyjny cykl programów Miss Polonia 2001 i 2003, w tym realizowane na żywo gale finałowe konkursu, a także odcinki programu Kierunek Sopot i jeden z koncertów Sopot Festival 2005 w Operze Leśnej w Sopocie. Jest pomysłodawcą i współprowadzącym programu Projekt plaża (II edycja). 
W 2005 roku wziął udział w pierwszej edycji programu rozrywkowego Taniec z gwiazdami, którą ostatecznie wygrał w parze z Kamilą Kajak. W 2006 roku rozpoczął produkcję kalendarza zatytułowanego Dżentelmeni, pieniądze z zakupu którego zostały przeznaczone na zakup butów dzieciom z najuboższych rodzin. Na początku września tegoż roku wziął udział w specjalnym programie Finał Finałów Tańca z gwiazdami organizowanym w Operze Leśnej w Sopocie. W trakcie odcinka tańczył z Kamilą Kajak i zmierzył się z pięcioma innymi finalistami pierwszych trzech edycji programu, ostatecznie zajął piąte miejsce na sześć par. 
Od 2008 roku jest redaktorem naczelnym kwartalnika dla mężczyzn Male Man. 
Od 2003 roku mąż modelki Karoliny Malinowskiej. Mają trzech synów: Fryderyka (ur. 29 czerwca 2009) i Christiana (ur. 29 stycznia 2011) oraz najmłodszego syna Juliana urodzonego w 2013 roku. 
Imię Olivier, które stało się praktycznie jego znakiem rozpoznawczym, nadała mu koleżanka z jednego z pubów we Wrocławiu, w którym Janiak dorabiał w czasach studenckich. Ponieważ to rzadkie imię, Janiak wyróżniał się w ten sposób od innych barmanów o imieniu Piotr, pracujących razem z nim w tym lokalu. 
Filmografia: 
 • 2008Teraz albo nigdy! jako on sam 
 • 2008Kochaj i tańcz jako konferansjer na „European Dance Show” 
 • 2008-2009BrzydUla jako dziennikarz przeprowadzający wywiad z Pschemko 
 • 2006Niania jako gwiazdor Olivier " - Wikipedia

Oryginał - tak
Adres - -
Dedykacja - tak
Czas oczekiwania - -

4 komentarze:

 1. Gratulacje :) Zapraszam do mnie: http://grafkamil.blogspot.com/2017/07/218-ireneusz-czop.html

  OdpowiedzUsuń
 2. Gratuluję ;)

  https://norbi10.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń