środa, 13 września 2017

127. Katarzyna Pakosińska

Witam, cześć i czołem! Dziś przedstawiam wam autografy Katarzyny Pakosińskiej. Zdobyłem je osobiście na zeszłorocznych Targach Książki w Katowicach. Kilka następnych także zdobyłem na tych targach. Zdjęcia bez dedykacji przeznaczam na wymianę. Na koniec powiem, że udało mi się zrobić zdjęcie z Panią Kasią. Oto i one:

Zdjęcie z Panią Kasią:


Garść informacji:

"Katarzyna Pakosińska (ur. 9 kwietnia 1972 w Warszawie) − polska artystka kabaretowa, polonistka, aktorka, konferansjerka, kiedyś dziennikarka TVP Polonia. 
Urodziła się 9 kwietnia 1972 roku w Warszawie jako starsza córka inżyniera i fitopatolog w Instytucie Hodowli Roślin (Marzenny), którzy pobrali się w 1968 roku. Ma młodszą siostrę. W młodości należała do zespołu folklorystycznego Pruszkowiacy. 
Jest absolwentką Liceum Sztuk Plastycznych w Warszawie na kierunku projektowanie i wystawiennictwo. W 2000 roku ukończyła studia na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego, pracę magisterską napisała o kabarecie artystyczno-literackim Momus założonym przez Arnolda Szyfmana. Po studiach uczęszczała do dwuletniego studium dziennikarskiego. Następnie przez sześć lat była dziennikarką oraz wydawcą programów w TV Polonia. Współpracowała również z radiową Trójką. 
W 1996 roku wraz z czterema kolegami ze studiów, Robertem GórskimMikołajem CieślakiemPrzemysławem Borkowskim i Rafałem Zbieciem, założyła Kabaret Moralnego Niepokoju. W tym samym roku formacja zdobyła Grand Prix na XII Przeglądzie Kabaretów PaKA ’96 w Krakowie. Cechą charakterystyczną jej wystąpień kabaretowych był donośny śmiech. Pakosińska wielokrotnie występowała z kabaretem w telewizji, m.in. w programie pt. Tygodnik Moralnego Niepokoju. 23 lutego 2011 odeszła z kabaretu. 
Jest autorką i współproducentką serialu dokumentalnego Tańcząca z Gruzją pokazywanego wiosną 2009 roku w TVP oraz w gruzińskiej telewizji publicznej w 2015. Była dwukrotnie nominowana do tytułu „Mistrz Mowy Polskiej”. Jako konferansjerka prowadziła najważniejsze wydarzenia w Polsce, m.in Telekamery Tele Tygodnia 2010 (z Robertem Gonerą) oraz koncert SuperPremiery na 51. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu (z Barbarą Kurdej-Szatan). 
Jesienią 2011 roku wzięła udział w trzynastej edycji programu telewizyjnego Taniec z gwiazdami, emitowanego w telewizji TVN. Jej partnerem tanecznym był włoski tancerz, Stefano Terrazzino. Para odpadła w dziewiątym odcinku, zajmując szóste miejsce. W marcu 2012 roku w parze z Tomaszem Barańskim wzięła udział w pierwszym Tanecznym Turnieju Gwiazd „Elixa 2012”. 
W listopadzie 2012 roku wydała swoją pierwszą książkę pt. Georgialiki. Książka pakosińsko-gruzińska. W listopadzie 2013 roku autorzy serwisu Oblicza Gruzji oskarżyli ją o plagiat oraz zarzucili, że w książce skopiowała, bez ich wiedzy i zgody, fragmenty ich reportaży oraz toasty gruzińskie w ich własnych adaptacjach. Jednocześnie wskazali także kilka innych fragmentów skopiowanych m.in. z Wikipedii z naruszeniem jej licencji. 29 grudnia został opublikowany list otwarty w sprawie kolejnych kilkudziesięciu plagiatów znalezionych w książce. Do listu dołączony został spis wszystkich wykrytych plagiatów oraz galeria skanów porównujących fragmenty z książki i źródła, z których zostały skopiowane. W oficjalnym oświadczeniu Pakosińska oraz wydawnictwo Pascal potwierdzili, że „niektóre fragmenty tekstu autorki zawierały zapożyczenia, które omyłkowo nie zostały odpowiednio oznaczone” i zadeklarowało, że rozpoczęto „proces gruntownego sprawdzania i reedycji książki”. Sprawa nigdy nie trafiła do sądu, a Katarzyna Pakosińska nie została oficjalnie oskarżona o popełnienie plagiatu. 
Wiosną 2013 prowadziła program Ale mądrale! emitowany w TVP1. W latach 2014–2015 współpracowała z zespołem Leszcze, z którym nagrała utwór „Roześmiana” oraz cover piosenki Wandy Warskiej, „Zabierz moje sukienki”. 
W listopadzie 2015 roku ukazała się książka dla dzieci jej autorstwa pt. Malina cud-dziewczyna (wyd. Muza), za którą otrzymała nagrodę ZAiKS w kategorii „debiut w twórczości dla dzieci i młodzieży”. 
Od 12 marca do 14 maja 2016 była uczestniczką piątej edycji programu Twoja twarz brzmi znajomo. Zajęła 4. miejsce. Za wygraną trzeciego odcinka Pakosińska otrzymała czek na 10 tys. zł., który przeznaczyła na rzecz fundacji „Stworzenia Pana Smolenia. W listopadzie 2016 roku ukazał się drugi tom jej książki dla dzieci – Malina szał-dziewczyna. 
Jest rozwiedziona, z byłym mężem Tomaszem ma córkę Maję Antoninę (ur. 26 grudnia 2003). Mieszka w Milanówku. W sierpniu 2017 roku wzięła ślub z Iraklim, narzeczonym pochodzącym z Gruzji." - Wikipedia

Oryginał - tak
Adres - -
Dedykacja - tak
Czas oczekiwania - -

6 komentarzy:

 1. Gratuluję ;)

  https://norbi10.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Gratulacje :) Zapraszam do mnie: http://grafkamil.blogspot.com/2017/09/234-maciej-zurawski.html

  OdpowiedzUsuń
 3. Gratulacje :)
  https://autografy-adriana-arka.blogspot.com/
  www.autographs-f1.com

  OdpowiedzUsuń