czwartek, 30 lipca 2015

63. Martyna Wojciechowska

Witam po krótkiej przerwie (spowodowanej pustą skrzynką), przerwanej długo wyczekiwaną przesyłką (otrzymałem ją wczoraj ale ze względu na brak czasu opisuję ją dziś). Mowa tu o autografie polskiej podróżniczki Martyny Wojciechowskiej. Nie będę ukrywać, że zdobycie go zajęło mi "trochę" czasu i wysiłku, gdyż do Pani Martyny wysyłałem kilka próśb i wiem, że skutkowała ta ostatnia. W każdym razie jest jeden z moich wymarzonych podpisów. Oto on:

Oto garść informacji o autorce:
Martyna Wojciechowska, właśc. Marta Eliza Wojciechowska (ur. 28 września 1974 w Warszawie) – polska prezenterka telewizyjna,dziennikarkapodróżniczka i pisarka. W wieku 7 lat trenowała gimnastykę artystyczną. Absolwentka XXII Liceum Ogólnokształcącego im. Jose Marti w Warszawie. Z wykształcenia ekonomistka – studiowała zarządzanie i marketing, zdobyła specjalizację z zarządzania zasobami ludzkimi. W 2005 roku obroniła z wyróżnieniem pracę dyplomową na podyplomowych studiach MBA w Polish Open University (Wyższej Szkole Zarządzania). Pasję do motoryzacji łączy z zamiłowaniem do nurkowania (jest licencjonowanym nurkiem technicznym Normoxic Trimix Diver IANDT oraz Divemaster PADI) i wszelkich sportów ekstremalnych (m.in. wspinaczka wysokogórska) oraz podróżowaniem. W 2002 roku wzięła udział w rajdzie Sahara-Dakar – ukończyła go jako pierwsza Polka i kobieta z Europy Środkowo-Wschodniej. Zajęła drugie miejsce w klasyfikacji generalnej Rajdu Transsyberia 2003. 22 stycznia 2010 roku stanęła na ostatnim szczycie zdobywając Koronę Ziemi. Jest trzecią Polką, która wspięła się na wszystkie najwyższe góry siedmiu kontynentów, natomiast jako druga Polka dokonała tego wyczynu w trudniejszej wersji Reinholda Messnera.
W telewizji zadebiutowała w wieku 19 lat jako modelka. Pracuje w telewizji TVN, gdzie prowadziła programy Dzieciaki z klasąBig Brother,Misja Martyna, oraz z Maxem Cegielskim Studio Złote Tarasy. W TVN Turbo przygotowywała i prowadziła magazyn Automaniak. Od września 2009 roku prowadzi program Kobieta na krańcu świata. Wszystkie sprawy zawodowe Wojciechowskiej prowadzi Kasia Frydrych, która jest jej managerem. Współpracują od 2008 roku.
Współpracowała m.in. z takimi miesięcznikami jak „Świat Motocykli”, „Auto Moto”, „Playboy” czy „Voyage”. Od lutego 2007 jest redaktor naczelną polskiej edycji „magazynów” „National Geographic” oraz „National Geographic Traveler”. Jest również redaktor naczelną dwujęzycznego (polsko-angielskiego) miesięcznika dla podróżujących „Kaleidoscope”.
Jest kierowcą rajdowym (od 17 roku życia posiada Międzynarodową Sportową Licencję Rajdową i Wyścigową na pojazdy dwu- i czterokołowe). Udało się jej zorganizować Zespół Rajdowy Mocne Rally. Została jego Rzecznikiem Prasowym. Współpracowała także z Teamem EFL Corsa Rally.
Brała udział w takich kampaniach reklamowych jak:
 • Actimel (2007)
 • Timotei (2010)
 • Sony (2009-2010)
 • radio ZET (2011)
 • Przylądek Nadziei – budowa nowej kliniki hematologii dziecięcej we Wrocławiu (2011)
 • Orange Travel (2012)
 • CoffeeHeaven oraz Fundacja WWF Polska(2012)
Przez wiele lat była partnerką biznesmena, Leszka Czarneckiego. Z Jerzym Błaszczykiem, płetwonurkiem, ma córkę Marię (urodzona 17 kwietnia 2008). Jako ciekawostkę dodam iż dubbingowała dziennikarkę w kreskówce Disney'a "Auta".
Na koniec chciałbym dodać iż posiadam jeszcze jeden podpis Pani Martyny:
Przód
Tył
Zdobyłem go od pewnej kolekcjonerki, która kończyła przygodę z autografami. Dodam iż ten autograf (ten drugi) przeznaczam na wymianę.
Oryginał - tak
Adres - autografy@martyna.pl
Dedykacja - tak
Czas oczekiwania - 26 dni

5 komentarzy:

 1. Uwielbiam ją !Gratulację ;) Dodasz do polecanych? Ja już dodałam ;)
  http://autografy-patrycji-jablonskiej.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Gratuluję i zapraszam do mnie na pierwszą powakacyjną notkę :)
  http://norbi10.blogspot.com/2015/09/termalica-bruk-bet-nieciecza.html

  OdpowiedzUsuń
 3. Witam serdecznie.
  Od niedawna postanowiłem zaistnieć w sieci i pokazać czym się interesuję
  a widzę, że mamy podobne zainteresowanie czyli kolekcjonowanie AUTOGRAFÓW.
  Zapraszam do polubienia mojego FanPage
  Link do bloga: http://fingerkolekcje.blogspot.com/
  Link do kanału YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCV4L15q6A7HQjJ4F35SvhCw
  FanPage: https://www.facebook.com/Fingerowo?ref=hl

  OdpowiedzUsuń