sobota, 16 stycznia 2016

84. Kamil Durczok

W tym poście przedstawię podpis dziennikarza, o którym w ubiegłym roku było głośno. A mianowicie Kamila Durczoka.


Posiadam również z dedykacją " dla Tosi " przeznaczony na wymianę. Oto on:



Kamil Sebastian Durczok (ur. 6 marca 1968 w Katowicach) – polski dziennikarz radiowy i telewizyjny, w latach 1993–2006 dziennikarz Telewizji Polskiej, w latach 2006-2015 dziennikarz telewizji TVN, były prowadzący i były redaktor naczelny FaktówPracę dziennikarską rozpoczął w 1991 w Radiu Katowice. Wcześniej przez kilka lat współtworzył program Studenckiego Radia EGIDA działającego w akademikach Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach-Ligocie. W wieku 24 lat został dyrektorem i redaktorem naczelnym katowickiego radia TOP FM, należącego do NSZZ Solidarność.
W latach 1993–2006 pracował w Telewizji Polskiej. Swoją pracę w telewizji zaczął od współpracy z TVP Katowice, gdzie przeprowadzał wywiady z politykami w programie Obserwatorium. Program Studio parlamentarne był jego debiutem w ogólnopolskiej telewizji. Później aż do 2002 był prowadzącym program informacyjny TVP Katowice – Aktualności. We wrześniu 1998 został prowadzącym wtorkowe wydania programu publicystycznego W centrum uwagi, przekształconego w październiku 1999 w Monitor Wiadomości. Program ten prowadził do listopada 2000. Od 15 marca 2001 do 7 lutego 2006 prezentował główne wydanie Wiadomości. W tym czasie prowadził także program Forum (z przerwami do listopada 2004), Gość Jedynki (do sierpnia 2004) oraz autorską Debatę (od września 2004 do 8 lutego 2006). Przez wiele lat był gospodarzem wszystkich wieczorów wyborczych i referendalnych w TVP1.
Od 29 lipca 2003 do 2 września 2005 na przemian z Jolantą Pieńkowską prowadził Salon polityczny Trójki. Od 5 września 2005 do 15 czerwca 2007 na przemian z Konradem Piaseckim prowadził Kontrwywiad RMF FM.
Od 1 maja 2006 do 10 marca 2015 był redaktorem naczelnym i prowadzącym Faktów w TVN, ostatni raz występując w programie 5 lutego 2015. Od 5 maja 2008 do 12 lutego 2015 prowadził także Fakty po Faktach w TVN24.
Od marca do listopada 2012 był felietonistą tygodnika „Wprost”.
Nagrody:
  • 2000 – Grand Press (Dziennikarz Roku) miesięcznika Press
  • 2001 – Wiktor Publiczności za rok 2000
  • 2002
    • Telekamera w kategorii Informacje wspólnie z Tomaszem Lisem
    • Złoty Krzyż Zasługi
  • 2003
    • Telekamera w kategorii Publicystyka
    • nagroda Prezesa TVP "Gwiazda Telewizji Polskiej"
  • 2004
    • Wiktor Publiczności za rok 2003
    • nagroda Fundacji im. Ksawerego i Mieczysława Pruszyńskich
  • 2005 – Wiktor Publiczności oraz Wiktor dla najwyżej cenionego dziennikarza, komentatora, publicysty roku 2004
  • 2006
    • Telekamera w kategorii Informacje
    • Wiktor Publiczności za rok 2005
  • 2007
    • Telekamera w kategorii Informacje
    • MediaTor w kategorii AuTORytet
  • 2008 – Złota Telekamera w kategorii Informacje
  • 2011 – Platynowy Laur Umiejętności i Kompetencji za 2010 rok w kategorii Pro Publico Bono

Oryginał - tak
Adres - -
Dedykacja - tak
Czas oczekiwania - -

1 komentarz: